משלחת הראל, ינואר 2021

משלחת הראל יצאה לשליחות בבית הספר המיוחד Mwema Children's Center בעיירה קראטו שבטנזניה – רגע לפני שבארץ נסגרו השמיים בגלל משבר הקורונה.

בית הספר המיוחד מעניק הזדמנות לילדי האיזור שאינם נמצאים במסגרות לזכות בחינוך פורמלי ובעתיד טוב יותר, ואנחנו הגענו כדי להכניס משוב חדש של תקווה.

לבית הספר הגענו עם ארגזים במשקל של יותר מ-450 ק"ג בהם בגדים, שמיכות צעצועים ומשחקים, ותרומות בשווי של כ- 20,000 ש"ח לרכישת ציוד לשיפוץ ומחשוב.

  • להקים חדר אוכל לילדים, שעד אז ישבו לאכול על מדרגות חדרי המגורים.
  • להקים פינת מחשבים באחד החללים של בית הספר, והלפ- טופים שאספנו יותקנו בו בקרוב. דמיינו את הקפיצה שגישה למחשב מאפשרת לילדים האלה!
  • לצבוע את קירות המבנה ולקשט אותם בציורי קיר של אתרים איקוניים מרחבי העולם- להעניק לילדים השראה ותקווה.
  • להפוך את החצר המוזנחת שמחוץ לכיתות למגרש משחקים נהדר- כי גם לנפש צריך לדאוג..
  • לשפץ את חדרי השירותים ולהתקין כיור חיצוני לשטיפת ידיים. כן כן- עבורנו הדברים הפשוטים מובנים מאליהם, אבל בלעדיהם לא יכולים להתקיים חינוך והתקדמות.
  • צבענו וציירנו על הקירות ציורים מעוררי השראה של אתרים מפורסמים מרחבי העולם, שיפצנו את השירותים והתקנו כיור עם מים זורמים, הפכנו את החצר למגרש משחקים אמיתי והכשרנו חלל לעמדת המחשבים.

מעבר לתנאים החומריים- שרק אחרי העבודה שלנו הגיעו לדרגת תנאים בסיסיים במונחים מערביים- השינוי האמיתי הוא בנפשות שלנו, של המתנדבים ושל הילדים! הצלחנו לייצר שיתוף ונתינה שחוצים גבולות ומתעלמים מהבדלים תרבותיים.. חיוכים, שירים, ריקודים ומשחקים ליוו כל רגע מהשהייה שלנו שם וצרבו בליבנו זכרונות יפהפיים.

ואז יצאנו לספארי

אחרי שסיימנו את פרק העשייה והעבודה בית הספר לילדים: Mwema Children's Center שנמשך כשבועייםעברנו לשלב ההנאה – להכיר מקומות חדשיםלהנות ולבלות בארץ הקסומה והאקזוטית.

יצאנו לטיול מאורגן בטנזניה והכרנו את היופי המדהים שיש לאפריקה להציעמרחבים אין נוספיים של טבע ומגוון עצום של בעלי חיים שמסתובבים בו בחופשיות – פיליםזברותג׳ירפותקרנפים שלל סוגי ציפורים נודדות.

ואת הפינוק של המנוחה השארנו לסוף – ימי כיף מופלאים על חופיה המוזהבים של זנזיבר.

אין כמו טיול פראי עם חבורה של מתנדבים עם לב זהב.