טיול לרואנדה

רואנדה היא כיום מדינה שקטה ומפתיע לגלות עד כמה נעים לטייל בה ביחס למדינות אחרות ביבשת השחורה. הסביבה ברובה כפרית, עם אנשים פשוטים וטובי לב המתפרנסים מעמל יום, אך שמחים לפגוש בתיירים וזרים המתקבלים בסבר פנים יפות. רוב התיירים כאמור מגיעים לספארי הכולל תצפיות בבעלי החיים. רואנדה אולי לא תהיה היעד הראשון שקופץ לראש בהמלצה לספארי ובמיוחד עם ילדים.

מה יחודי ברואנדה?

לטנזניה הגדולה והשכנה ממזרח, יש היצע גדול פי כמה של בעלי חיים ומרחבים לספארי. אבל הייחוד הגדול של רואנדה הוא קופי האדם, הגורילות בצפון והשימפנזים בדרום, אלו מהווים חוויה ייחודית ומפעימה במיוחד. גם הסיפור האנושי, והמהפך
הנשי הם חלק מהותי של ביקור ברואנדה שלא משאיר את התייר אדיש.
המדינה מציעה מגוון גדול של אטרקציות המתאימות לסוגי קהל שונים, כל זאת תוך מרחקי נסיעה קצרים יחסית, ומערכת כבישים מרכזית טובה ונוחה. זה הופך אותה לנוחה גם לטיולי משפחות, וגם לאוכלוסיית גיל הזהב.

רואנדה מציעה שפע של טרקים ברמות קושי שונות

צעירים ימצאו בה שפע של טרקים (חלקם בדרגות קושי בינוניות וגבוהות). אזור הצפון, עם הרי הגעש, מספק טרקים מאתגרים בני מספר ימים, עם נופים קסומים של הרים גבוהים, המון ירק, נחלים, אגמים ושפע הזדמנויות לפגוש בעלי חיים וציפורים מרהיבות. לאורך החוף באגם קיוו ניתן לעשות טרקים "רגועים" יותר ולהתחכך באוכלוסייה המקומית, להנות מאנשים פשוטים ושמחים העוסקים במלאכות שבעולמנו, אבד עליהן הקלח: דיג, עבודות עץ, נפחות ושפע של עבודות יד ועבודות חקלאיות.

באילו סוגים של אטקרציות נתקל בטיול לרואנדה?

פארק צמרות העצים משמש אטרקציה נוספת להתבונן בעולם מגבוה. להיות במרחק נגיעה משלל קופים, ציפורים וזוחלים למיניהם – זו חוויה מאד ייחודית לילדים וגם למבוגרים.
מישורי המזרח מספקים חווית ספארי כמו זו של קניה וטנזניה. שמורת ניונגווה בדרום בתוך יער גשם מהווה מקום מפגש קסום בעיקר עם מגוון עצום של קופים כולל שימפנזים וכ 300 מיני ציפורים שונות.
חופי אגם קיוו מספקים גם הזדמנויות לנופש קסום ורגוע מול האגם המיוער באחד מאתרי הנופש הפזורים לאורכו.

החוויה האנושית שפוגשים כשמטיילים ברואנדה

אחרונה חביבה אך מאד חשובה היא החוויה האנושית. בקיגאלי ניתן לבקר באתר ההנצחה של "טבח העם" שבו העם הרואנדי מספר לעצמו, לדור הצעיר וגם לתיירים מרחבי העולם, את סיפורי הזוועה, על מנת שלא יחזרו לעולם. ניתן לבקר בקואופרטיב נשים, ולהתרשם מהכוח הנשי העולה ברואנדה, וניתן גם לשוטט ברחבי הבירה
קיגאלי, להתרשם מהפיתוח המואץ, מהבניה החדשה ושפע הירק, ממרכזי הקניות והשווקים הצבעוניים.

טרקים בפארק הרי הגעש (פארק וולקנו)

טיול טרקים בצפון מערב רואנדה לפארק הרי געש, פארק וולקנו >
קרא עוד

פארק הרי הגעש (קרוי גם "פארק וירונגה")

טיול לצפון מערב רואנדה לפארק הלאומי וירונגה המלא בהרי געש >
קרא עוד