טיול לרואנדה

רואנדה היא כיום מדינה שקטה ומפתיע לגלות עד כמה נעים לטייל בה ביחס למדינות אחרות ביבשת השחורה. הסביבה ברובה כפרית, עם אנשים פשוטים וטובי לב המתפרנסים מעמל יום, אך שמחים לפגוש בתיירים וזרים המתקבלים בסבר פנים יפות. רוב התיירים כאמור מגיעים לספארי הכולל תצפיות בבעלי החיים. רואנדה אולי לא תהיה היעד הראשון שקופץ לראש בהמלצה לספארי ובמיוחד עם ילדים.

מה יחודי ברואנדה?

לטנזניה הגדולה והשכנה ממזרח, יש היצע גדול פי כמה של בעלי חיים ומרחבים לספארי. אבל הייחוד הגדול של רואנדה הוא קופי הזהב, הגורילות בצפון והשימפנזים בדרום, אלו מהווים חוויה ייחודית ומפעימה במיוחד. גם הסיפור האנושי, והמהפך
הנשי הם חלק מהותי של ביקור ברואנדה שלא משאיר את התייר אדיש.
המדינה מציעה מגוון גדול של אטרקציות המתאימות לסוגי קהל שונים, כל זאת תוך מרחקי נסיעה קצרים יחסית, ומערכת כבישים מרכזית טובה ונוחה. זה הופך אותה לנוחה גם לטיולי משפחות, וגם לאוכלוסיית גיל הזהב.

רואנדה מציעה שפע של טרקים ברמות קושי שונות

צעירים ימצאו בה שפע של טרקים (חלקם בדרגות קושי בינוניות וגבוהות). אזור הצפון, עם הרי הגעש, מספק טרקים מאתגרים בני מספר ימים, עם נופים קסומים של הרים גבוהים, המון ירק, נחלים, אגמים ושפע הזדמנויות לפגוש בעלי חיים וציפורים מרהיבות. לאורך החוף באגם קיוו ניתן לעשות טרקים "רגועים" יותר ולהתחכך באוכלוסייה המקומית, להנות מאנשים פשוטים ושמחים העוסקים במלאכות שבעולמנו, אבד עליהן הקלח: דיג, עבודות עץ, נפחות ושפע של עבודות יד ועבודות חקלאיות.

באילו סוגים של אטקרציות נתקל בטיול לרואנדה?

פארק צמרות העצים משמש אטרקציה נוספת להתבונן בעולם מגבוה. להיות במרחק נגיעה משלל קופים, ציפורים וזוחלים למיניהם – זו חוויה מאד ייחודית לילדים וגם למבוגרים.
מישורי המזרח מספקים חווית ספארי כמו זו של קניה וטנזניה. שמורת ניונגווה בדרום בתוך יער גשם מהווה מקום מפגש קסום בעיקר עם מגוון עצום של קופים כולל שימפנזים וכ 300 מיני ציפורים שונות.
חופי אגם קיוו מספקים גם הזדמנויות לנופש קסום ורגוע מול האגם המיוער באחד מאתרי הנופש הפזורים לאורכו.

החוויה האנושית שפוגשים כשמטיילים ברואנדה

אחרונה חביבה אך מאד חשובה היא החוויה האנושית. בקיגאלי ניתן לבקר באתר ההנצחה של "טבח העם" שבו העם הרואנדי מספר לעצמו, לדור הצעיר וגם לתיירים מרחבי העולם, את סיפורי הזוועה, על מנת שלא יחזרו לעולם. ניתן לבקר בקואופרטיב נשים, ולהתרשם מהכוח הנשי העולה ברואנדה, וניתן גם לשוטט ברחבי הבירה
קיגאלי, להתרשם מהפיתוח המואץ, מהבניה החדשה ושפע הירק, ממרכזי הקניות והשווקים הצבעוניים.

בואו לגלות את הטיולים הנבחרים שלנו לרואנדה?

טיול משולב אל רואנדה וטנזניה

טיול מיוחד לאפריקה המשלב ביקור בטנזניה וברואנדה

הרפתקה באפריקה של פעם בחיים - טיול משולב אל טנזניה ושכנתה רואנדה >
קרא עוד

אגם קיוו – Lake Kivu

אגם קיוו נמצא בגבול המערבי של רואנדה, לא רחוק משמורת הרי הגעש. אורכו כ-90 קילומטרים, ורוחבו המירבי מגיע לכמעט 50 קילומטרים. בואו לראות אילו אטרקציות מחכות לכם לחופי האגם >
קרא עוד

נהר מוקונגווה באפריקה – Mukungwa River

נהר המוקונגווה זורם בעמק יפהפה למרגלות הרי הגעש של הווירונגה (פארק הרי הגעש) הנמצאים ברואנדה. הנהר מציע שיט רגוע ומהנה ברובו, שרוב המטיילים ייהנו ממנו ויזכרו כחוויה נחמדה. אז אל תמהרו לוותר >
קרא עוד
טיול לצמרות העצים יער ניונגווה

יער הגשם של ניונגווה Nyungwe ומסלול צמרות העצים (הקאנופי טרייל)

בפינה הדרום מערבית של רואנדה, שוכן לו יער ניונגווה שהוכרז ב2004 כפארק לאומי ושמורת טבע ונחשב כנראה ליער השמור ביותר מפני השפעת בני האדם. ביער תוכלו למצוא מסלול בצמרות העצים המעביר חווייה עומצתית של נוף, שפע צמחייה ומינים רבים של בעלי חיים ובעיקר קופים.
קרא עוד
גורילות ושימפנזים - טיול לרואנדה

גורילות ושימפנזים ברואנדה

בעבור מטיילים רבים גולת הכותרת של הטיול לרואנדה היא טרק הגורילות. לפי ספירה רשמית מהשנים האחרונות, חיות ברכס הוירונגה היא שמורת וולקנוס בשטחה של רואנדה, קצת יותר מ-600 גורילות הרים – מעט יותר ממחצית אוכלוסייתן כיום על כדור הארץ. זהו ללא ספק מין בסכנת הכחדה. שאר האוכלוסייה נמצא באותה טריטוריה,...
קרא עוד

טרקים בפארק הרי הגעש (פארק וולקנו)

בפארק הרי הגעש (פארק וולקנו) 5 פסגות של הרי געש מדהימות. הפארק כולו הינו איזור טרקים המאפשר מסלולים ברמות שונות של קושי - ממסלולים קלים המאפשרים טיול ביער הגשם בעקבות הגורילות או הקופים המוזהבים ועד לטרקים מאתגרים במיוחד שיכול להארך יומיים ואפילו שלושה.
קרא עוד

טיול משפחות בפארק הרי הגעש (קרוי גם "פארק וירונגה")

יערות גשם והרים המתנשאים לגבהים עצומים, נחלים שופעי מים והרבה מאוד פעילויות בכל הרמות לחובבי הטבע: טיולי רכיבה באופני הרים, שיט בקנו, סיורים במערות, טיוליים רגליים או טרקים מאתגרים והכל בשמורת טבע מדהימה ביתם של גורילות ההרים.
קרא עוד