משלחת LEMARA ינואר 2023

בחודש ינואר 2023 יצאנו לטנזניה להתנדב בביה"ס היסודי LEMARA בארושה. 

המצב בבית הספר:

בביה״ס לומדים כ 1,200תלמידים בצפיפות גדולה מאד, אין מספיק כיתות לימוד ואין מספיק מורים.

בית ספר היה במצב ירוד. כיתות מוזנחות: קירות מלוכלכים, רהיטים שבורים, רצפה מבוקעת וחלונות  שבורים. בחצר ביה״ס מצאנו סוג של מטבח הנראה כסוכה רעועה וכמה גחלים מונחים על אבן שעליה מבשלים לילדים את ארוחת הצהריים.

  כמו לכל משלחת גם למשלחת למארה היו שתי מטרות עיקריות: הראשונה – לשפץ ולשפץ את התנאים הפיזיים ואת מראה בית הספר ולהכניס צבע וחיים:

  • לשפץ את מצב הכיתות
  • לסייד, לצבוע ולהכניס צבע לחיים
  • לבנות חדר למטבח חדש נקי ומסודר
  • לתת צביון נעים ואיכותי לחצר בית הספר על מנת לעודד משחקים ופעילויות בהפסקות

המטרה המרכזית השנייה – להעשיר בחוויות ולהביא שמחה ואהבה.  את אלו אנחנו מביאים באמצעות פעילויות העשרה מגוונות עם הילדים:

  • העברה של תכני לימוד בנושאי עניין שונים שמטרתם לפתוח אופקים חדשים,
  • פעילויות יצירה, משחקי פיתוח חשיבה וכל דבר שיכול להביא שמחה של יחד.
  • תרומות של משחקים מכל הסוגים שמביאים אושר ללבבות הילדים.

  מה הצלחנו לעשות: בגלל מורכבות העבודה התגבשה משלחת גדולה שמנתה 34 מתנדבים.  כבר בשלב ההיכרות במפגש הראשון, זה שמתקיים כחודשיים לפני יציאת המשלחת עם הצגת הפרויקט התחילו להיווצר חיבורים מרגשים. הקסם האמיתי נוצר במשלחת עצמה ובצורה אמיתית וחזקה ועל כך מעידה העובדה שחברי המשלחת ממשיכים להיפגש פעם בשבוע ולפעמים גם פעמיים הרבה אחרי החזרה לארץ. החיבורים החברתיים שנוצרים מכל משלחת מרגשים אותי כל פעם מחדש ומאשרים לי שהעשייה שלי מדויקת וטובה. החיבורים החזקים איפשרו להגשים את כל היעדים שקבענו לעצמנו. בשבועיים של עשייה מרוכזת ובעזרת בעלי מקצוע מקומיים הצלחנו לעמוד ביעדים:

הצלחנו לצבוע את הכיתות מבפנים וגם מבחוץ, העסקנו פועלים מקומיים אשר תיקנו חלונות שבורים, רצפה ועודלהם שילמנו מכספי התרומות שאספנו.

כמו כן בנינו מטבח חדש מבטון ואף פתחנו קו מים שלא היה תקין הרבה זמןושימחנו בכך את התלמידים והמורים שהודו לנו על אספקת המים המחודשת בביה״ס.

במקביל לעבודות השיפוץ לימדנו על מדינות מסביב לעולם באמצעות פעילויות יצירה והפעלות למיניהם. שימחנו והענקנו לילדים בביה״ס למארה ככל שהתאפשר בידינו

קיבלנו מילות תודה מהילדים, ההורים והמרים המקסימים. 

במקביל ערכנו פעילויות חוויה מגוונות של העשרה ויצירה יחד עם התלמידים שהיו מאושרים ומרוגשים בתשומת הלב הנפלאה שהוענקה להם.

ביום האחרון חגגנו את סיום המשלחת בטקס מרגש שבסיומו קיבלו המתנדבים תעודות הערכה ואף מתנות מההורים וצוות ביה״ס. ביחד הגשמנו חלומות שהפכו למציאות.

בטקס סיום חגיגי ומרגש ביום האחרון להתנדבות קיבלנו תעודות הערכה וההתרגשות של הצלחת העשייה היתה בשיאה עבור שני הצדדים – המורים והתלמידים וגם של חברי המשלחת כמובן. מילות התודה והערכה מגיעים אליי באופן שוטף עד היום ממנהל בית הספר ומהמורים עצמם וכמובן – הם רוצים שנחזור עם משלחת נוספת.