טיול יום למחוז קילימנג'רו

מחוז ושמורת קילימנג'רו משתרעים לאורך של לא פחות מ- 13,250 קמ"ר ומאגדים בתוכם מטעי קפה ובננות, מפלים מרהיבים, מערות תת קרקעיות, כפרים פרימיטיביים ומודרניים, מעיינות מים חמים וכמובן – גולת הכותרת – הפארק הלאומי נג'ארו, ממנו יוצאים לטיפוס על הר הקילימנג'רו המפורסם או על אחיו הקטן, מארו.

בניגוד לשמורת סרנגטי הצחיחה, שמורת קילימנג'רו כוללת הר ירוק, רענן וקריר, בעל קרקע פורייה לחקלאות, ומוצעים בו שלל טיולים וחוויות מרתקות.

_________________________________________________________________________

מסלולים עיקריים לטיול יום

  • ביקור במטעי קפה – אי פעם שאלתם את עצמכם מהי הדרך שעובר הקפה מרגע השתילה ועד הפיכתו לנוזל ארומטי שעוזר לנו להתחיל את היום? בטנזניה לקחו את הכנת הקפה לרמת אומנות, ולכן אנחנו מזמינים אתכם לצאת לסיור חווייתי וארומטי במיוחד במטעי הקפה העצומים, ביחד עם איש מקצוע היודע הכל על גידול, קציר ועיבוד קפה, לראות את עצי הקפה ופירותיו האדומים טרם קוטפים אותם, ללמוד על אופן הכנת הקפה מהשתילה ועד הקלייה וכמובן, איך לא, לקנח בקפה טרי ומהביל.
  • סיור במטעי בננות – הבננות הן מאכל נפוץ ואהוב באפריקה ומהוות חלק מהתזונה העיקרית, אותה אוכלים כמעט בכל משקי הבית. ברחבי טנזניה תמצאו צמחי בננה ומטעים כמעט בכל מקום וההערכה היא כי למעלה מ- 20 זנים של בננות גדלים בטנזניה, אך – שימו לב – לא כולם מתאימים לאכילה! ובכן, כיצד ניתן לדעת מה אכיל ומה לא? יציאה לסיור במטע בננות תספק לכם את התשובות, במהלך הסיור תקבלו הסבר על שיטות הגידול, על זני הבננות והשימושים השונים שלהן. למשל, בננות מזן הפלנטיין משמשות לבישול, בננות מתוקות למאכל וישנו זן שמיועד להכנת בירה או יין מקומיים בלבד.
  • הפארק הלאומי קילימנג'רו – טיול רגלי בין נופים מרהיבים וצמחיה ירוקה, צפייה בבעלי חיים רבים ומגוונים כגון שפן עצים, אנטילופה אפריקאית אפורה או אדומה ואנטילופה אפריקאית מזן בושבק, תאו אפריקאי, פילים, זני קופים רבים בהם גם 'הקוף הכחול', נמרים ועוד!
  • מעיינות חמים באזור KIKULETWA – בריכה חמימה, מוקפת עצי דקל ותאנה, עם שורשים מפותלים שאפשר להיתלות עליהם ולקפוץ פנימה. ברי המזל יזכו להביט הישר בפניו של 'קוף כחול'.
  • סיור רגלי בשטח השמורה – הליכה בין עצים ירוקים ופרחים צבעוניים וייחודיים. את הסיור ילוו חיות בר רבות שכן הר הקילימנג'רו מאכלס 140 מינים של יונקים, פרימטיבים, טורפים, אנטילופות, מאות מיני ציפורים ועשרות מיני עטלפים. במהלך הטיול הרגלי תוכלו לפגוש בבעלי החיים השונים. בסוף הסיור מגיעים לנקודת תצפית על הר קילימנג'רו ופסגתו המושלגת.

טיול לכפרים במחוז, ביקור בבתי ספר והצצה לחיים האותנטיים של המקומיים.

  • טיול למפלי Marangu ו- Ndoro המפלים המוקפים צמחיה ירוקה ואקזוטית ממוקמים למרגלות הקילימנג'רו ומקור המים מגיע ישירות מהקרחון שבראש ההר. כאן תוכלו להשתכשך במימי המפל, לעמוד תחת הזרם הקולח ואפילו לקפוץ מראש המפל היישר אל המים הצוננים, כל זאת בשעה שזני קופים וציפורים טרופיות סובבים אתכם.
  • הליכה במערות תת קרקעיות – למרגלות הקילימנג'רו נמצאת מערה תת קרקעית היסטורית בת 300 שנים, המשתרעת על פני למעלה מקילומטר. בעידן אפריקה הטרום-קולוניאלית שימשה המערה כמקום מסתור מבוצר בשעת מלחמה.

_________________________________________________________________________

רוצים לשמוע עוד?

אני כאן בשבילכם