טיול מאורגן לטנזניה

טבע פראי במלוא הדרו מחכה לכם במדינת טנזניה הקסומה, שמורות טבע ייחודיות, אגמים רחבי ידיים ומפגש פנים אל פנים עם 'חמשת הגדולים' של אפריקה: פילים, אריות, נמרים, קרנפים ובופאלו. בואו לטייל במרחבי הסוואנה, לחוות מפגשים מרתקים עם שבטים, להשתתף בטקסים קדומים, לטעום מאכלים מקומיים ולפגוש שלל חיות בר, בהן ג'ירפות וזברות, לצד עופות מים מרהיבים, להקות פלמינגו ומיני זנים של קופים. טיול מאורגן לטנזניה הוא הדרך המהנה ביותר לחוות את המדינה המיוחדת הזו, להתאהב ולצלם שפע של תמונות שיהוו מזכרת תמידית מהטיול הבלתי נשכח שלכם בטנזניה. אני אדאג לכל הפרטים, הטיולים, האטרקציות ומקומות הלינה עבורכם, לכם נותר רק לארוז מזוודה ולצאת לדרך, מלאי התרגשות!

טיול מאורגן לטנזניה כולל מגוון טיולי ספארי לצד טיולי תרבות, והכל – בהתאמה אישית לרצונות, לחלומות ולתקציב שלכם. כמי שחיה שנים רבות באפריקה, דוברת השפה הסווהילית ומכירה היטב את מסלולי הטיולים, מצורפים כאן 4 מסלולי טיול לדוגמה. באפשרותכם לבחור טיול אחד או לשלב ביניהם בהתאם לאורך החופשה המתוכננת, לסוגי הטיולים המועדפים עליכם ולאטרקציות שברצונכם לחוות בטנזניה. כמובן, ניתן לתכנן גם טיול שונה מאלו המוצעים כאן. 

ארגון הטיול  לטנזניה כולל בין השאר: תכנון טיול ייחודי, הזמנת טיסות, מקומות לינה ואירוח בלודג'ים או במלונות, תכנון מסלולים מעניינים, כניסה לשמורות, מדריכים מקומיים שנבחרו בקפידה, דוברי אנגלית ובעלי ידע רב על השמורות והחיות, עם יחס אישי ואדיב.

הטיולים מתאימים גם למטיילים דתיים, שומרי שבת וכשרות.

_________________________________________________________________________

טיול מאורגן בטנזניה לספארי קלאסי בשמורות

המסלול כולל 5 ימי ספארי בשמורות המרתקות של צפון טנזניה:

 • יום 1, ארושה – טרנגירה: שמורת TARANGIRE – שמורת הפילים המפורסמת ביותר בה ניתן לראות עדרי ומשפחות פילים מקרוב, זברות, ג'ירפות, בופאלו, היפופוטמים, בבונים, להקות קופים ומיני ציפורים מרהיבות ביופיין.
 • יום 2, טרנגירה – מאנירה: שמורתLAKE MANYARA , שמורת קופי הבבון הגדולה והקסומה בצפון טנזניה. השמורה עשירה בצמחיה ירוקה, אגמי ציפורים ועוד. בשמורה זו נוכל לצפות במינים שונים של בבונים, בצורת החיים שלהם ובחיות בר נוספות, בהן צ'יטות, נמרים ואיילות החיים בלב ג'ונגל פראי.
 • יום 3, מאנירה – סרנגטי: טיול לשמורת SERENGETI הגדולה – אם השמורות המדהימה שבצפון טנזניה. השמורה כוללת מרחבים אדירים של סוואנה ומגוון רחב של חיות בר. בין החיות תמצאו  עדרי חיות בר הנודדות ברחבי השמורה, כמו הזברות והגנו, לצד בעלי חיים שחיים כמשפחות בשטח השמורה, כמו האריות והפילים.
 • יום 4, סרנגטי: יום שכולו חוויה מרתקת, צפייה ב'חמשת הגדולים' של אפריקה: אריות ולביאות, נמרים, פילים, קרנפים ובופאלו, חיים את חייהם במרחבי הסוואנה הגדולה, בצפון טנזניה – סביבתם הטבעית, אז צפו להפתעות!!!
 • יום 5, סרנגטי – נגורונגורו: שמורת מכתש NGORONGORO, אתר מורשת אונסקו, הנחשב לתופעת טבע מיוחדת – מעין פלא עולם שמיני. כבר בעליה למכתש נגלה נוף מדהים של מראה המכתש מלמעלה, אליו מתווספת הדרך הקסומה בה יורדים אל מרגלות המכתש. במכתש מופלא זה בטנזניה חיים בצוותא חיות בר מגוונות וציפורים מיוחדות מזנים שונים, שייחודיות למכתש. תוכלו לדמיין את המכתש כתיבת נוח מודרנית שכוללת בתוכה חיות רבות.

_________________________________________________________________________

טיולים מאורגנים אנתרופולוגיים בטנזניה

טיולי יום מגוונים לכפרים של השבטים הדומיננטיים והמיוחדים בטנזניה:

 • ביקור בכפר המסאים בשמורת נגורונגורו: נערוך סיור בכפר המדהים ביופיו, נשוחח עם נציג השבט שיספר על צורת החיים בכפר, נבקר בבקתות המגורים, בבית הספר המקומי ונתרשם מאורח החיים של בני שבט המסאי.
 • ביקור בשמורת אגם אייאסי: בשמורה חיים שבטים קדומים ואותנטיים כגון בני “הדזאבה” ו”דטוגה” השומרים על אורח החיים המסורתי והמיוחד בטנזניה שלא הושפע מצורת החיים המודרנית. ביקור אצל השבטים הקדומים היא הזדמנות מצוינת לחוות תרבות שונה ומיוחדת!
 • ביקור בשבט צ’אגה :(Chagga) השבט העיקרי והידוע במחוז קילימנג'רו בטנזניה. בזמן הביקור נתרשם מאורח החיים הייחודי, נבקר בבתים, נשוחח עם צעירי השבט, נערוך סיור בסביבה ונקבל הסבר על הגידולים החקלאיים הייחודיים לשבט, המהווים את עיסוקם היומיומי.

מתעניינים באורח החיים של שבטים במזרח אפריקה? קיימת אפשרות לצאת לטיולים אנתרופולוגיים נוספים בהתאמה אישית.

_________________________________________________________________________

טיולי תרבות וטיולי יום בטנזניה – נסיעה אחורה בזמן

טיולי יום חווייתיים בהם תוכלו להציץ מקרוב על החיים בטנזניה, עיסוקי התושבים, לסייר בשווקים וליהנות מאטרקציות מיוחדות נוספות.

 • טיול במחוז מוטו ווה אמבו הצפוני: ביקור מרתק ומרגש במרכז התרבות של שבט האירק המציג נושאים מחיי השבט וכולל את העיסוקים העיקריים, עבודות היד, מעמד הנשים, חיי המשפחה ואורח החיים המסורתי. הביקור כולל סיור בחווה חקלאית והתרשמות מהגידולים, אופני ההשקיה והעבודה החקלאית בשדות.
 • סיור בעיר קאראטו: טיול יום מרתק הכולל סיור בשוק הססגוני והאותנטי של העיר, סיור בשכונות המקומיות וביקור בבתי התושבים. נתארח בבית משפחה מקומית, נשוחח עם התושבים ונתרשם ממראה הבתים, החצרות ואורח החיים המשפחתי. כמו כן, נבקר בבית ספר מקומי באזור, נערוך מפגש עם התלמידים, המורים ונשוחח עם מנהל בית הספר.
 • טיול יום במחוז קילימנג'רו הירוק: סיור במטעי הקפה ובמטעי הבננות המפורסמים של טנזניה, שכשוך במפלי נדורו המרהיבים וביקור בכפרי האזור ובבתי הספר המקומיים.
 • ביקור במעיינות החמימים באזור קיקולטווה – יום של כיף ורגיעה במעיינות חמים בטמפרטורות שונות. המעיינות מוקפים בצמחייה ירוקה המעניקה להם את הצבע הירוק-טורקיז המיוחד. נטבול במים הנעימים, להם מיוחסות סגולות מרפא ונהנה מרגעים לא פחות ממושלמים.

ניתן לשלב טיולי יום נוספים בטנזניה ופעילויות בהתאמה אישית!

_________________________________________________________________________

טיול טיפוס מאורגן אל הרי הקילימנג'רו ומרו בטנזניה

טיפוס אל הרי קילימנג'רו ומרו הפך מאוד פופולרי בקרב מטיילים בשנים האחרונות והוא מושך אליו הרפתקנים רבים שמעידים בפה אחד כי מדובר בחוויה ייחודית בלתי נשכחת. אם אתם בכושר גופני הטיול הזה מתאים גם לכם!

 • משך הטיפוס תלוי בהר עליו תרצו לטפס. הטיפוס על הקילימנג'רו אורך 6 ימים ואילו הטיפוס על הר מרו אורך 5 ימים.
 • הטיפוס מתבצע בשלבים. גובהו של הקילימנג'רו, ההר הגבוה באפריקה, כ- 6,000 מ'. אחיו הקטן, מרו מתנשא לגובה של כ- 5,000 מ'. בכל יום עולים בהדרגה ומתקדמים אל הפסגה המושלגת והמדהימה ביופייה. לאחר מכן, מתחילים לרדת בשלבים בחזרה אל קו הסיום.
 • הלינה במהלך הטיפוס בבקתות מיוחדות הממוקמות בתחנות עצירה ייעודיות בסוף יום הטיפוס.
 • העלייה מתבצעת עם צוות סבלים הנקראים "פורטרים", הנושאים את הציוד של המטפסים ומלווים את הטיול. בין אנשי הצוות, ישנו טבח העולה עם המטיילים ומכין את הארוחות מדי יום בהתאם להעדפותיכם הקולינריות.
 • טרם העלייה להר יש להצטייד בבגדי ונעלי טיפוס, על פי הנחיות מראש.

רוצים לקרוא עוד על האפשרויות העומדות לרשותכם בכל מה שקשור לטיול בטנזניה? מעוניינים לשלב גם נופש בזנזיבר? אני מזמינה אתכם לשוטט בין עמודי האתר וליהנות ממידע מקיף על השמורות, בעלי החיים השונים, השבטים באפריקה בכלל ובטנזניה בפרט.

רוצים שאתכנן לכם את טיול החלומות שלכם? צרו עמי קשר טלפוני ואסייע בתכנון הטיול המושלם.

_________________________________________________________________________

כל הסיבות לבחור Travel With Rachel

אהבתי הגדולה ליבשת אפריקה נבנתה והתעצמה לאורך שנים ארוכות. הכל התחיל כשגרתי מספר שנים באפריקה, נחשפתי לשמורות ולטיולים המדהימים, לתרבות המיוחדת, למדתי לדבר סווהילית שוטפת – השפה המקומית, ויצרתי קשרי חברות חמים עם המקומיים ועם אנשי התיירות. כל אלו מאפשרים לי לתכנן עבורכם טיולי ספארי וטיולי תרבות ייחודיים ואותנטיים המבוססים, לפני הכול, על אהבה לארצות מזרח אפריקה ואחרי זה על ידע עצום שצברתי, היכרות אישית עם טנזניה והתושבים המדהימים שלה. היום אני חולקת את אהבתי הגדולה לטנזניה איתכם – המטיילים, ומתרגשת להציג אותה בפניכם.

את תכנון הטיול אני עושה בהתאם לצרכים ולתקציב שלכם ולמה שמעניין אתכם לראות. אני  בוחרת את מקומות הלינה הטובים ביותר, את המדריכים הכי מעניינים והכי אדיבים ואת האטרקציות המרתקות ביותר, כדי שתחוו את  טנזניה במיטבה. במהלך תכנון הטיול בארץ ושהותכם בטנזניה, אני זמינה עבורכם 24/7 לאורך כל המסע, מלווה אתכם, נכונה לענות על כל שאלה, אבל בעיקר מחכה לתמונה או סרטון שלכם מחייכים, נהנים וחווים חוויה בלתי נשכחת – כי זה מה שעושה לי את היום 😊.

רוצים לקבל פרטים נוספים על טיול מאורגן לטנזניה?

פנו אלי עוד היום.