מתנדבים ומטיילים
Travel with Rachel to Africa

מתנדבים ומטיילים – טיול עם משמעות

אם יש משהו שיכול לגרום לנו אושר אמיתי – זו נתינה, נתינה מתוך אהבה ויצירת ערך. פרוייקט מתנדבים ומטיילים משלב בין ערך הנתינה לקהילה לבין ההנאה שבגילוי ארץ מדהימה ובה תרבויות שונות ומגוונות. המיזם משלב בין התנדבות בבתי ספר בכפרים השונים, פגישה עם המקומיים וטיול ברחבי טנזניה ובארצות מזרח אפריקה, והכרות עם הנופים המרהיבים והטבע הבראשתי.

איך הכל התחיל?

חייתי בקניה במשך 3 שנים במסגרת שליחות שיצאנו אליה כמשפחה. נחשפתי לתרבות המדהימה של אפריקה, לחום של האנשים, ולשמחת החיים המדהימה שבהם, למרות האתגרים שאיתם הם מתמודדים.

אפשר לומר שהתאהבתי.

ואת האהבה הזאת אני רוצה להעביר למטיילים שבאים איתי.

קצת על מבנה הטיול והמשלחת

כל משלחת מתגבשת מאנשים שמתעניינים ורוצים להגיע ולחוות את הטיול. אני עורכת ראיונות אישיים בהם אני בודקת התאמה לטיול וליתר חברי המשלחת.
לאחר גיבוש הקבוצה היעודית של חברי המשלחת אנו מתכנסים למפגש הכרות בו אני מציגה את הפרוייקט, את בית הספר הנבחר ואת המשימות העומדות בפנינו.
בשלב השני חברי המשלחת מתחלקים בינהם לצוותי עבודה שונים כך שעבודת ההכנה מתחילה כבר בארץ ולשטח אנחנו מגיעים בחלוקה לצוותים לפי סוגי העשייה והמטרות.
העבודה בפועל יכולה לכלול שיפוץ קל, שיקום של חלונות/דלתות, צביעה וציור על קירות המבנה והכיתות ולעבודות המורכבות אנחנו נעזרים באנשי מקצוע מקומיים. כל העשייה מתנהלת בשילוב הפעלות יצירה, משחקים, שירה וריקודים ועם הרבה מאוד אהבה.

יום כיף, יום של הפתעה

בכל משלחת אנחנו עוצרים את הפעילות ההתנדבותבבית הספר ליום אחד בו אנחנו יוצאים ליום כיף – טיול על אופנועים ברחבי האזור, יציאה לטיול ביער קסום וביקור במפלי מיטרוני הנפלאים, טיול לכפר התרבויות לאגם מאניירה – הכל תלוי מיקום המשלחת והאזור.

כל נתינה מלווה בקבלה

בכל משלחת אני משלבת פעילויות תרבות והווי שמטרתן להכיר מקרוב את האופי של המקומיים באמצעות פעילויות מחברות – שיכולות להיות:
– מסיבה בכפר
– ביקור אצל משפחה
– יציאה לפאב/מועדון מקומי
– ביקור שוק
– ביקור בשבט קדמוני
את הפעילויות אני מתאימה לכל משלחת בהתאם לאזור, ואני יודעת לומר מהמשובים שקיבלתי מעשרות המטיילים שיצאו איתי כמה ערך הם קיבלו במפגש המעצים עם התרבות וזכות ההכרות עם האנשים, ובעיקר – אפשרות להסתכל על חיים אחרים שנותנת זוית ראייה חדשה על החיים.

אחרי פעילות ההתנדבות אפשר להמשיך לטיול ספארי
אחרי שבועיים של התנדבות ועשייה משמעותית אפשר לצאת לטיול ספארי עוצר נשימה – להכרת מרחביה הקסומים של אפריקה, להתבוננות מקרוב מבעלי חיים שנמצאים בסביבתם הטבעית

פרטים כלליים על טיול המשלחת ועלויות

כל משלחת מאורגנת מא׳ ועד ת׳ – והמחיר כולל כמעט* את כל העלויות של הטיול:
– כרטיסי טיסה
– הסעות פנימיות
– לינה במלון מפנק ונעים (לפחות 3 כוכבים) לשבועיים של ההתנדבות
– 3 ארוחות ביום
– יום טיול אחד
(המחיר אינו כולל ויזה ועלויות של פינוקים, מתנות ובילוי במסעדות).

לאחר המשלחת נמשיך לטיול ספארי הכולל:

– כניסה לשמורות
– הסעות בג׳יפים מאובזרים וממוזגים
– לינה בלודג׳ים נוחים במרכזי השמורות
– ארוחות מסודרות
עלות כל טיול משלחת משתנה בהתאם למיקום המשלחת, לעלויות הלינה ועלויות הטיסות. ניתן להירשם למשלחת התנדבות בלבד ללא טיול הספארי

בכל זמן יש משלחת באופק, רוצים לשמוע פרטים על המשלחת הקרובה?

צרו אתי קשר אספר לכם הכל

המשלחות שלנו

משלחת FUKENI, יולי 2021

הפעם יצאנו לביה"ס FUKENI שממוקם במחוז קילימנג'רו שבצפון טנזניה. בביה״ס FUKENI לומדים כ- 420 תלמידים בכיתות א׳ עד ח׳ והוא זקוק לעזרה בשיפוץ המבנה הקיים. נצא לשבועיים של התנדבות במקום. בסוף חודש מאי יצאתי לפגישת תאום והכנה עם המנהלת, הסגנית והצוות החינוך. בפגישה דנו בכל ההתנהלות בזמן המשלחת לצורך העבודה שלנו במקום שתתמקד...
קרא עוד

משלחת KIDIA, ינואר 2022

משלחת KIDIA יוצאת לכיוון ביה״ס התיכון ששוכן בכפר KIDIA, שבמחוז קילימנג'רו שבטנזניה. בביה״ס KIDIA למדו בתקופת השיא יותר מ- 300 תלמידים, אך עקב תנאים פיזיים ירודים רוב התלמידים עברו ללמוד בבית ספר אחר ומרוחק מאד, שמאלץ אותם לצעוד כל בוקר יותר מ- 9 ק״מ מהכפר. כיום נותרו רק בבית הספר KIDIA...
קרא עוד

משלחת הראל, ינואר 2021

משלחת הראל יצאה לשליחות בבית הספר המיוחד Mwema Children's Center בעיירה קראטו שבטנזניה – רגע לפני שבארץ נסגרו השמיים בגלל משבר הקורונה. בית הספר המיוחד מעניק הזדמנות לילדי האיזור שאינם נמצאים במסגרות לזכות בחינוך פורמלי ובעתיד טוב יותר, ואנחנו הגענו כדי להכניס משוב חדש של תקווה. לבית הספר הגענו עם ארגזים...
קרא עוד

הם התנדבו וזה מה שהם משתפים

טיול החלומות שלי מילדות היה ספארי באפריקה מהרגע הראשון שנכנסתי לאתר שלה ידעתי שרק דרכה אני רוצה לעשות את הטיול ולאחר שיחה איתה הייתי בטוחה בוודאות. לאחר שראיתי שהיא משלבת עם הטיול גם התנדבות בכלל הבנתי שהיא האדם הנכון כיוון שזה גם משהו שרציתי שנים לעשות.