משלחת KIDIA, ינואר 2022

למרות כל הקשיים שהיו בדרך, הסגרים שסגרנו לנו את השמיים ועיכובים נוספים – משלחת KIDIA יצאה לביה״ס התיכון ששוכן בכפר KIDIA, שבמחוז קילימנג'רו שבטנזניה.

בביה״ס KIDIA למדו בתקופת השיא יותר מ- 300 תלמידים, אך עקב תנאים פיזיים ירודים רוב התלמידים עברו ללמוד בבית ספר אחר ומרוחק מאד, שמאלץ אותם לצעוד כל בוקר יותר מ- 9 ק״מ מהכפר.

כיום נותרו רק בבית הספר KIDIA רק כ- 70 תלמידים, חלקם מגיעים ללימודי יום וחלקם מתגוררים שם בתנאי פנימיה.

מטרת העל שלנו היתה להחזיר את ביה״ס למקום שנעים ללמוד בו, לייצר אוירה תומכת וסביבה מגינה ובכך להחזיר את התלמידים הנושרים בחזרה ל- Kidia ואף לקדם את דור התלמידים העולים לתיכון בשנה הבאה ובעתיד בכלל…

העבודה רבה מאוד והיה מאוד מרגש ומאתגר במיוחד 🥰
המנהל והמורים חיכו לבואנו😁

והצלחנו!

הצלחנו לשפר את המראה הפיזי של בית הספר ובמקביל להעניק תכנים אותם התלמידים לא מקבלים במסגרת תכנית הלימודים הרגילה ולהכניס הרבה כיף ושמחה בעצם נוכחותנו.

במסגרת ההתנדבות הצלחנו לצבוע קירות, לשקם ולשפץ כיתות, ליצור סביבות לימוד/ישיבה חדשות למשחקים, לבנות מתקנים בכיתות ובחצר ביה״ס – כמו ספסלי גינה ונדנדות גם לשפץ את המראה הכללי של בית הספר למתבונן מבחוץ.

פרט לשלבי השיפוץ העברנו סדנאות שונות של עשייה בנושאים מגוונים שמטרתן חיזוק הקשר האנושי בין התלמידים למתנדבים ויצירת חוויות של לימוד והנאה.

 

רק חודש אחרי שחזרנו לארץ וכבר עודכנו שמנין תלמידי בית הספר עלה ל- 108 – ז״א שבזכות עבודתנו חזרו יותר מ 30 תלמידים ללמוד בבית הספר KIDIA ועוד היד נטויה.

תודה לכל מתנדבי המשלחת שלקחו חלק בעשייה הנפלאה – בכל המישורים,

אתם מרגשים בנתינה שלכם

🇮🇱❤🇹🇿