טיול אל מעמקי טנזניה ואוגנדה המרהיבות

יש מעט מאוד מקומות על פני כדור הארץ היכולים להציע מפגש נדיר וקרוב עם טבע פראי ונופים מרהיבים כמו יבשת אפריקה הקסומה. כיבשת, היא שופעת חיות בר אקזוטיות, טעמים מיוחדים ומקומיים מסבירי פנים. טנזניה ואוגנדה מציעות כמה מהשילובים הטובים ביותר לחובבי הספארי, הנופים והאקסטרים למעוניינים.

מאמר זה יספק מדריך מפורט לשילוב שתי המדינות הללו, להרפתקה אפריקאית אחת בלתי נשכחת. החל מניווט ברחובות ההומים של דאר א-סלאם ועד מעקב אחר גורילות דרך היערות הערפיליים של אוגנדה, נסקור את כל מה שחשוב שתדעו לפני שתצאו לטיול החלומות שלכם. בואו נתחיל!

היכרות עם טנזניה היפה

טרם נצלול אל מעמקי יופייה של המדינה האפריקאית, אספר לכם מעט רקע אודותיה. מדובר במדינה השוכנת במזרח אפריקה, בסמוך לאוקיינוס ההודי. עיר הבירה שלה היא דודומה, אך העיר הגדולה ביותר בה היא דאר א-סלאם. אוכלוסיית טנזניה מונה כ-61 מיליון תושבים ומרבית התושבים מדברים שם סווהילית, ערבית וגם אנגלית נפוצה. היא ארץ של טבע וגיוון, בין הריה המושלגים ועד למישורים השופעים בחיות פרא.

טיול בטנזניה מחייב ביקור במספר יעדים שאסור לפספס. בראש ובראשונה, ביקור בטנזניה לא יהיה מושלם מבלי לראות את הר קילימנג'רו, ההר הגבוה באפריקה. המסע אל הפסגה הוא מעצים ומיוחד, והנופים בלתי נשכחים. מסע בספארי דרך הסרנגטי הם הזדמנות מיוחדת במינה לצפות באריות, פילים, זברות ובעלי חיים אפריקאים נוספים בסביבה הטבעית שלהם. בנוסף, היכרות עם התרבות הטנזנית התוססת ועם האוכלוסייה המקומית מסבירת הפנים החיה במדינה דרך הכפרים המסורתיים והשווקים המקומיים תשלים את החוויה.

היופי של אוגנדה וטיול המשלב בין שתי המדינות

אוגנדה היא מדינה בה מתאהבים ממבט ראשון. היא טומנת בחובה פארקים לאומיים גדולים מבין היפים בעולם, הרים מלכותיים ומפלים מרשימים. יש בה לפחות עשרה פארקים לאומיים פופולאריים ועוד אזורים מוגנים רבים הכוללים עושר מרשים של בעלי חיים וצמחייה מיוחדת. לחובבי ההרפתקאות שביניכם, עם טיול באוגנדה תוכלו ליהנות מנהרות ובאגמים ולצאת לקפיצות בנג'י ורפטינג, טיולי ג'יפים בשטח או לבקר בקהילות ושבטים אתניים וממש כמעט לגעת במסורות ובמנהגים הייחודיים של המקומיים באמצעות באמצעות מפגשים קרובים. אוגנדה היא הגלויה של הטבע הפראי שראיתם כל כך הרבה פעמים בסרטים דוקומנטריים, זו שמאפיינת כל כך את מזרח אפריקה. היא ממוקמת בלב ליבו של אזור האגמים הגדולים, ומוקפת בהרים בגבהים מרשימים. המדינה ידועה גם בתרבות הידידותית ומסבירת הפנים בה, והיא בטוחה לטייל בה.

מתי לנסוע?

החודשים המומלצים לנסיעה מבחינת מזג האוויר חודשים ינואר עד אמצע מרץ נחשבים לנעימים יחסית בהם יש מיעוט גשמים; בין יוני לספטמבר בהחלט יבש אך יש לקחת בחשבון כי הטמפרטורות עשויות להיות קרירות.

עונת ההמלטות- בחודשים ינואר עד מרץ מתרחשת עונת ההמלטות בספארי האפריקאי, כך ששווה לנסוע לאזור בתקופה זו! תוכלו לחזות במו עיניכם את נס החיים במדבר האפריקאי ולראות כיצד מאות בעלי חיים נולדים אל תוך עולמינו.

עונת הנדידה- עדרים שלמים נעים יחדיו בחיפוש אחר מזונות אשר מקורותיהם הופכים דלים בעקבות שינויי מזג האויר, מדובר במחזה מרהיב! בתקופת הנדידה בע"ח נודדים בקבוצות גדולות כך שניתן להתייעץ ולבדוק להיכן בדיוק כדאי להגיע בתקופה המתכוננת כדי לחזות בכמה שיותר בעלי חיים בנדידה.

לכמה זמן מומלץ לנסוע?

על מנת להצליח ליהנות באמת במסע כזה מיוחד אל מעמקי אפריקה המיוחדת, חשוב שתשריינו לעצמכם לפחות 10 ימים על מנת להכיר את האתרים המרכזיים, כולל מישורי סרנגטי, מכתש נגורונגורו והר קילימנג'רו. תרצו בוודאי לטייל בשווקי תבלינים, להכיר את התרבות המקומית עם עצירה בכפרים בהם מתגוררים התושבים ואולי גם בערים גדולות ותוססות ואיך לא, לצפות בחיות הבר דרך מסע בספארי עצמו.