טיול מודרך מיוחד במינו בקניה ובאוגנדה

קניה ואוגנדה הן שתיים מהמדינות היפות והמגוונות ביותר באפריקה, המציעות לתיירים שפע של פעילויות ואטרקציות. בטיול מודרך מיוחד זה, תהיה לכם הזדמנות לראות אריות, פילים, גורילות ועוד הרבה בעלי חיים מדהימים בסביבתם הטבעית. תוכלו גם לגלות את התרבות התוססת של מדינות אלו, מההמולה של ניירובי ועד ליופי השקט של כפרים כפריים. אם אתם רוצים לחוות את הטבע והנופים במלוא הדרם, טיול זה נועד לכם!

היכרות עם קניה הקסומה

אם אתם מחפשים יעד אקזוטי לטיול בלתי נשכח, אתם חייבים כנראה להכיר את קניה. ההיסטוריה החשובה שלה וחיות הבר המגוונות החיות בה, היא גורמת לכל אדם להתאהב בה! קניה השוכנת על קו המשווה, היא מדינה אפריקאית יפיפייה הקרויה על שמו של הר "קניה" הנמצא בתוך הטריטוריה של המדינה. היא מהווה ביתם ההיסטורי של הספארי האפריקאי, אזור של אדמות סוואנה סוחפות המאוכלסות בבעלי חיים נדירים כמו חתולים גדולים, פילים, תאו, אריות, נמרים וקרנפים וכמעט כל מה שביניהם. הנופים כאן מזרימים את הדם וממש מחיים את הנשמה, עם הנוף המדברי, היערות הירוקים, החופים השקופים והאגמים! בטיול מרגש בקניה תוכלו להיפגש עם תרבויות מרתקות ולטעום את הטעמים האוטנטיים של אפריקה. התרבות הקולוניאלית השאירה את חותמה בכבישים ובאופן הנהיגה, כך שחשוב לדעת שהנהיגה בקניה ובאוגנדה היא בצד שמאל של הכביש.

מי את אוגנדה המרהיבה?

אוגנדה, שכנתה של קניה, מורכבת מכמה אזורים המתאפיינים בנופים אחרים כאשר לכל אחד נוף ואטרקציות ייחודיות משלו. מקומות מעטים על פני כדור הארץ יכולים להשתוות ליופי הטבעי בה. מהפסגות המושלגות של הרי רבנזורי ועד המישורים העצומים של הסרנגטי והאגמים המופלאים בה, אוגנדה היא ארץ של גיוון שאין שני לו. טיול מודרך באוגנדה המדהימה הזו היא הדרך המושלמת ללמוד על חיות הבר שלה, האנשים שלה וההיסטוריה שלה. במהלך הטיולים, תהיה לכם ההזדמנות לראות כמה מהחיות המיוחדות ביותר בעולם, ולפגוש את האנשים המקומיים וללמוד על תרבותם ואורח חייהם.

תבלינים מאכלים אפריקאיים מיוחדים

קניה ואוגנדה הן ביתם של כמה מהתבלינים והמאכלים הטעימים בעולם. בטיול מודרך, תהיה לכם ההזדמנות לטעום מנות אפריקאיות מסורתיות תוך כדי למידה על ההיסטוריה והתרבות שמאחוריהן. במהלך הטיול תזכו לבקר בשווקים המקומיים וללמוד כיצד הצרכנים משתמשים בתבלינים במטבח האפריקני. תוכלו לטעום מאכלים עם נגיעות תבלינים אקזוטיים כמו הל, ציפורן וכמון, ויראו לכם כיצד להשתמש בהם במתכונים מסורתיים. תוכלו גם לנסות בעצמכם לאפות את הלחם הקנייתי המסורתי ואת הפושו האוגנדי (סוג של דייסה עשויה קמח תירס). ואם אתם ממש אמיצים, תוכלו להתנסות בטעימת הליקר המפורסם בטעם קפה, ליקר הקפה הקנייתי! חשוב לציין כי ניתן להתאים כל טיול לצרכים הייחודיים של האדם – שומרי מסורת וכשרות, אנשים הזקוקים לתזונה מותאמת כגון צמחונים וטבעונים, אנשים הסובלים מאלרגיות למיניהם ועוד. בשיחה אישית נבנה את הטיול באופן שיתאים בדיוק לכם כך שכל אדם יזכה ליהנות מפלאי הטבע הטמון ביבשת המופלאה תוך התחשבות בצרכיו האישיים.

מוסיקה ותרבות מקומית

מטיילים יכולים ללמוד רבות על התרבות האפריקאית המקומית דרך מפגש עם המוסיקה והאומנות במקום.  המוזיקה האפריקאית היא ממש מעין שטיח עשיר של צלילים, המשלבת מקצבים אפריקאיים מסורתיים עם השפעות מהמזרח התיכון, הודו ואירופה. תרבות המוזיקה במדינות אלו נטועה עמוק במסורת, ורבים מהשירים הם בני מאות שנים. ניתן ללמוד על ההיסטוריה והמשמעות של שירים אלה על ידי האזנה להם בביצוע מוזיקאים מקומיים. ניתן גם ללמוד על כלי הנגינה האפריקאיים המסורתיים, כגון המבירה והמדוקו. בנוסף, תוכלו ללמוד על מסורות הריקוד של מדינות אלו. רבים מהריקודים נועדו לספר סיפור או להנציח אירוע חשוב בהיסטוריה.