העיר: MWANZA מואנזה

העיר מואנזה (MWANZA) ממוקמת בטנזניה, שוכנת לרגלי אגם ויקטוריה ונחשבת לעיר נמל מרכזית ונקודת פתיחה מדהימה לשפע של פעילויות ואטרקציות. מואנזה נחשבת למקום אקולוגי ובתולי, הרבה מקומות עוד אינם מחוברים לחשמל, התושבים חיים בתנאים הבסיסיים ביותר ומשתמשים במימי האגם למקלחות כביסה ודיג, לכן זו אפריקה במיטבה. 

סביב העיר, האדמה משמשת בעיקר לחקלאות, וניתן למצוא שם מטעי תה, כותנה וקפה, לצד כמויות גדולות של יבולים אשר עוברים דרך מואנזה בדרכם לשוק. כאשר המסחר השוקק והרחובות הסואנים הופכים את מואנזה למקום משגשג שיש בו הרבה מה לחקור, ועבור מטיילים העיר נחשבת למוקד מכיוון, שניתן להגיע ממנה אל הפארק הלאומי רובונדו, שנמצא בסמוך ומציע טיולי יום נעימים וצפייה בציפורים שמתרכזות סביב האגם, ואף להגיע אל האזורים המערביים של הסרנגטי.

מזג אוויר באזור

האקלים הטנזני נחשב לטרופי. הרמה המרכזית נחשבת ליבשה וצחיחה ומאופיינת עם ימים חמים ולילות קרירים יותר. לעומת זאת הרמה הצפון מערבית נחשבת ליותר קרירה ומתונה. החודשים החמים ביותר הם בין אוקטובר לפברואר, כאשר יוני עד ספטמבר זו העונה הקרירה, ממרץ ועד מאי ישנם גשמים חזקים, ומאוקטובר לדצמבר ישנם גשמים עדינים יותר. 

בקרבת החוף, מזג האוויר יהיה גשום בין החודשים נובמבר ודצמבר ובין מרץ עד מאי. כמו כן אזורי החוף נחשבים לחמים ולחים יותר, למרות שבין יוני ועד ספטמבר יש בריזת ים נעימה.

העיר מואנזה והתרבות הילידית

קרבתה של מואנזה לאזור המערבי של הסרנגטי הופכת אותה ליעד חובה עבור אנשים שרוצים לחוות את התרבות הילידית, ללא טיול ספארי, נסיעה בג'יפים והמוני אנשים שפוקדים את האזור בעונה. מואנזה היא גם מרכזו של שבט סוקהמה, הנחשב לשבט הגדול ביותר בטנזניה. שבט זה מאכלס את האזור כבר לאורך מאות שנים, והמון מטיילים מגיעים לשם כדי לחוות את התרבות המקומית. 

לצד הכפרים והשבטים, יש גם אורח חיים עירוני. העיר מואנזה, הבירה, ממוקמת על החופים הדרומיים של אגם ויקטוריה, בצפון מערב טנזניה ולה אוכלוסייה ענפה, מה שהופך אותה לעיר השנייה בגודלה בטנזניה ומרכז עסקים עבור האזורים שנמצאים סביב אגם ויקטוריה, כמו גם עבור המדינות השכנות. מלבד חקלאות, התושבים במקום מתפרנסים מדיג וכריית זהב ויהלומים בקנה מידה גדול. בשנים האחרונות ניתן גם לראות פיתוח תשתיתי גדול, עם כבישים מהירים שנסללים ומחברים את העיר לחלקים אחרים בטנזניה. מהעיר לאגם ניתן להגיע תוך 30 דקות במעבורת, כאשר תושבי העיר עושים זאת כדי לכבס, לדוג ולהתקלח, וכמובן – המעבורת משמשת גם משאיות, רכבים ואנשים.

סיור בעיר מואנזה

העיר מואנזה היא המקום האידיאלי להתחיל בו את ההרפתקה שלכם ולצאת לספארי בטנזניה כדי לחזות בחיות בר, לצאת לשייט או לדייג באגם ויקטוריה, להרחיק עד לאי רובונדו, או ליהנות מעובדת היותה יעד דינמי ותוסס במיוחד. במואנזה תוכלו ליהנות מטיולים ארוכים בליבו של נוף ציורי, לרכב על אופנוע, לשוט בסירות, לדוג בנהר, לבקר באיים בתוליים, להשתתף בפעילויות תרבותיות ולהכיר את התרבות השבטית המקומית. אלו המחפשים אטרקציות תיירותיות מיוחדות יוכלו לבקר במערות איגוגו או במנהרות התת קרקעיות ששימשו כדרך מילוט בזמן שהגרמנים שלטו באזור.

תוכלו גם לצאת לכפרים הסובבים את האגם ולבקר במוזיאון סוקהומה, בו תלמדו על המסורות והתרבות של השבט הגדול ביותר בטנזניה. אטרקציה נחמדה נוספת היא אגם ויקטוריה עצמו, בו ניתן לשוט בסירה, ולצפות בציפורים בדרככם לאי סאה נאנה. בדרך, תוכלו לעצור לצד סלעי הגרניט העצומים שמקיפים את האי ולחזות בבעלי חיים מסוגים שונים. בסוף היום אפשר לעלות לאחת מנקודות התצפית המרשימות של האי ובה נוף מרהיב של מואנזה, הצופה אל השקיעה באגם ויקטוריה. הפארק הלאומי באי סאה נאנה אולי קטן, אך יש בו את כל מה שצריך עבור חוויית גן עדן אמיתית!

וכמובן שאת הכל מומלץ לעבור עם חברת טיולים מקצועית אשר יכולה לבנות עבורכם טיול מותאם אישית וחוויה של פעם בחיים!